CertaBackup

Kopie zapasowe to bardzo kluczowy element infrastruktury. Niestety bardzo często zaniedbywany, co powoduje wymierne straty dla każdego rodzaju firm. Oferujemy rozwiązania zgodne z najlepszymi praktykami. Oferujemy rozwiązania tradycyjne i chmurowe. 

CertaBackup jest odpowiednie zarówno do małych biur posiadających 1 komputer jak i dużych organizacji z wieloma urządzeniami i duża ilością danych. 
Najważniejszą cecha kopii zapasowych jest szybkość przywracania i pewność że odpowiednie dane są dostępne. CertaBackup jest niezależne od sprzętu i można wykonać przywrócenie na niemal dowolnym innym sprzęcie (Bare Metal Recovery). 

CertaBackup zabezpiecza przed zagrożeniami z zewnątrz takimi jak wirusy, ransomware, fizyczna kradzież sprzętu, a także środowiskowymi takimi jak uszkodzenia dysku, przepięcia, błędy w danych. 

Podczas wykonywania kopii zapasowych ważne są 2 parametry: RTO (Recovery Time Objective) i RPO (Recovery Point Objective. 

RTO definiuje czas jak jest potrzebny do przywrócenia działania systemu. Warto pamiętać ze to nie tylko czas w jakim program odzyskuje dane, ale również czas potrzebny na zorganizowanie sprzętu zastępczego lub naprawę uszkodzenia.